Vonių restauravimo būdai

Daugelis neįsivaizduoja maudynių be vonios. Jei jiems pasiūloma įsirengti dušą, dažniausiai žmogus atšauna „tai ne tas pats“. Maudynės vonioje atpalaiduoja, tai viena grožio procedūrų, nes nuo seno žinomos žolelių, pieno ir kt. vonios. Belieka džiaugtis, jei vonia graži, balta, blizganti ir švari. Tačiau kaip elgtis, jei ant vonios paviršiaus pastebėjote geltonų dėmelių, rūdžių ar net pajuodusį metalą? Išeičių yra. Pirmoji jų – vonios kaitimas, kita – vonių restauravimas. Meistrai pastebi, kad visos vonios yra restauruojamos. Žinoma, išskyrus tas, kurios suskilusios į gabalus ir sulipdyti jų jau nebeįmanoma.

Vonių restauravimasGerokai padėvėtą, seną vonią atnaujinti galima net keliais būdais: pirma, atsilaupiusias vietas padažyti teptuku. Toks remontas yra tik kosmetinis ir tinka labai nežymiai nudilusioms vonioms, kai „nuėjęs“ tik dažų sluoksnis, o visi kiti sluoksniai nėra pažeisti. Šiuo atveju itin kruopščiai reikia parinkti ir atitaikyti dažų spalvą. Jei ne teptuku, tai galima atnaujinti ir visos vonios spalvą pasitelkus kompresorių ir dažų purkštuką. Tačiau bene populiariausias šiandien vonių restauravimas – taip vadinamasis amerikietiškasis restauravimas. Jo metu pritaikoma speciali technologija ir į reikiamas vietas įklijuojami specialūs akriliniai įdėklai.

Jei vonią reikia tik padažyti, dažnai šio darbo imasi patys žmonės. Tiesa, susiduriama su jau minėtuoju keblumu – sunku atitaikyti reikiamą spalvą. Kitas trūkumas – sunku paviršių padengti lygiu dažų sluoksniu, nes lieka plika akimi matomų dryželių. Taip pat, jei naudojami ne patys kokybiškiausi teptukai, nukrinta jų šereliai ir kruopštus darbas gali nueiti šuniui ant uodegos. Toks vonių restauravimas yra greičiausias, tačiau dažymas kaip restauravimo būdas laiko trumpiausiai, nes dažytas vietas maždaug po pusės metų ar metų reikia perdažyti iš naujo. Ši restauravimo procedūra trunka apie pusę valandą ar pusantros valandos. Purškiant su purkštuvu, dažų sluoksnis būna lygesnis ir vonia dailios išvaizdos išlieka apie dvejus – trejus metus.

Kai jau reikia sudėtingesnio restauravimo – minėtojo amerikietiško, tada jau kviečiami profesionalūs ir patyrę restauravimo meistrai. Jie turi profesionalius vonių restauravimo įtaisus, kuriais vonios paviršiuje galima išlieti įvairius dažus ir dangas. Šia technologija – itin pažangi, nes dirbant nesusidaro dulkės, nelieka nuolaužų, medžiagos nėra kenksmingos. Beje, tai ir pats ilgaamžiškiausias vonių restauravimas – suteikiama 5 ir daugiau metų garantija darbams. Analogiškai ir šio restauravimo kaina didesnė, maždaug nuo 200 – 300 litų. Ar vienas „restauravimo“ būdų – akrilinis vonios įdėklas, kai į senąją vonią tiesiog įklijuojamas naujas vonios paviršius. Šis metodas taikomas, kai vonia yra labai sena ir susidėvėjusi.

50
Ačiū!
Klaida!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *