Kartais mums visiems tenka įsigyti svarstykles ir jas pasistatyti priešais save – štai dabar lipsiu ir sužinosiu tą tiesą, kurią ilgai nuo savęs slėpiau. Kiek iš tiesų sveriu, ir kodėl tas svoris nuolat kinta bei svyruoja? Toks klausimas kyla dažnam iš mūsų, turinčiam namuose svarstykles. Taigi, šiandien kviečiame susipažinti su pagrindinėmis priežastimis, dėl kurių nuolat svyruoja ir keičiasi mūsų svoris.
Skysčių pasiskirstymas
Jeigu mes išgeriame labai daug vandens, jeigu visai nejudame, neprakaituojame, jeigu tai vakaras – tada mumyse prisikaupę daugiau skysčių, o jie žinoma sveria visai nemažai. Tokiais atvejais, tenka pakęsti, ką tai reiškia svoris, atsiradęs dėl skysčių. Toks dalykas tikrai gali būti ir gana dažnai ir būna. Taip pat moterims skysčiai ima kauptis būtent artėjant mėnesinių laikui. Taigi, jeigu norite išvengti tokių svyravimų, reikia svertis, kai organizmas nekaupia skysčių, geriausia ryte.
Maistas ir organizmo valymas
Kai kurios dietos vadinamos organizmo šluotomis, nes šiek tiek jų pasilaikius išsivalo organizmas ir jūs iškart per kelias dienas netenkate iki 4 kilogramų. Štai kiek mūsų žarnyne gali prisikaupti maisto ir nereikalingų skysčių. Tokios dietos nerekomenduojamos ilgam laikui, bet jos tiesiog gali parodyti, kad maistas sveria daug, ir dėl to jūsų svorio svyravimai vis dar gali būti labai skirtingi priklausomai nuo to, kas likę žarnyne.
Svarstyklių specifika
Dar vienas dalykas, dėl kurio iš tiesų gana dažnai gali pasikeisti pačių svarstyklių parodymai, tai tas efektas, kurį sudaro svarstyklės. Jos gali rodyti gana skirtingus parodymus, ir tie parodymai reikš skirtingus dalykus vien dėl to, kad gal svarstykles padėsite ant nelygaus paviršiaus. Jeigu sveriatės vonios kambaryje ir jis yra išklotas didesnėmis keramikinėmis plytelėmis, visada rekomenduojama tiesiog pasidėti ant didesnės plytelės svarstykles ir pasižiūrėti, kiek sveriate. Taip jūs galėsite pasiekti gana gerų rezultatų ir tiesiog pamatysite, kad svoris būna pastovesnis. Jeigu dedate ant dviejų segmentų – lentų ar plytelių, tai gal ir visai nereikia stebėtis, kad tas svoris parodomas ne toks ir geras. Tad tokia ta svarstyklių specifika. Be to, kai kurios svarstyklės jau ir taip visada savyje turi tam tikrą paklaidą, ir tiesiog nieko negali padaryti, ji yra ir viskas. Tokiais atvejais, kai jūs imate svertis, geriau užlipti kartą, nulipti ir užlipti antrą – gali būti, kad nuo antro karto jos ims rodyti tikrąjį svorį.